Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Looduspärane aiapidamine – metsikud söögitaimed

18. mai 2019 @ 10:30 - 16:30

Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast neljas.

Metsikud söögitaimed

Jalutame looduses ringi, põllul, aias, metsas, veekogude ääres ja vaatame, mida umbrohtudest ja metsikult kasvavatest taimedest sobib süüa, millistes kogustes, kuidas neid säilitada, hapendada jne.

Õpituba juhendab Janek Kõvask.

Janek endast: “Minu huvi väekate taimede ja teistsuguse maailmapildi vastu sai alguse juba päris varases nooruses, kui kasvatasin salaja magamistoas, telekakasti sees kanepit! Sellest innustatud otsingud on mind toonud väärtuslike metsikute toidu- ja ravimtaimede juurde.

Nüüdseks olen kümmekond aastat õppinud ja harjutanud taimetark Mercedes Merimaa kõrval metsikuid taimi sööma ja nendest toite valmistama, neid märkama, väärtustama ja säilitama. Selleks olen pidanud kujundama ümber oma maitsemeeled ja mõtlemise.

Hapendamiseks olen inspirtisooni saanud põhjanaabrite ühelt parimalt metsikute söögitaimede tundjalt, Ossi Kakkolt. Oman pikaajalist  hapendamise praktikat.

Tegelen võilille- ja takkjajuurtest ning tammetõrudest kohvi valmistamisega juba seitse aastat, millest nüüdseks on välja kasvanud OÜ Metsikud Maitsed, mille tammetõruküpsised on tunnustatud Pärnumaa uudistootena“.

Registreerumine ja maksmisinfo siin: https://goo.gl/forms/I2FDfCdMBeTS3q1F3

Info ja kontakt: liina.jarviste@gmail.com / 5528242

Detailid

Kuupäev:
18. mai 2019
Aeg:
10:30 - 16:30
Koduleht:
http://vaikejalajalg.ee/koolitused/loodusparane-aiapidamine/

Toimumiskoht

Mõisamaa Ökokeskus
- Mõisamaa küla, Märjamaa vald, Raplamaa 78237 Eesti

Korraldajad

Liina Järviste
Merili Simmer