Viimane aasta Mõisamaa Ökokeskuse kogukonnas

By 11. sept. 2022Uudised

Augustis möödus meie kogukonnal kaheksa tegutsemisaastat. Alustasime elutsükli viimast ehk üheksandat aastat.
Kogukond on jõudnud punkti, kus oleme ühiselt otsustanud senise tegevuse kogukonnana Mõisamaal lõpetada ja müüa ära kogu kompleks.

Miks?
Põhjuseid on mitu. Peamine on see, et see vägev koht sobiks suuremale grupile, aga loodetud kasvu pole toimunud. Hetkel on siin 4 pühendujaliiget, kellest keegi pole kaotanud usku kogukondadesse, aga lahku on meil kasvanud vajadused ja eelistused.

Koosoldud aja jooksul on tehtud nii mõndagi. Alustasime kogukonna, kooli, permakultuuri aia ja koolituskeskusena. Oleme olnud koduks ja hüppelauaks paljudele vägevatele kogukonnaliikmetele ja vabatahtlikele, kes nende aastate jooksul on siin peatunud. Vahepeal sai ette võetud ka nimemuutus.

Oleme tänulikud kõigi kogemuste eest, mida see koht ja need inimesed on meile andnud. Viis aastat kogukonnakooli, palju koolitusi ja õpitube, talguid, laagreid nii väikestele kui suurtele, pööripäevade tähistamisi, higitelke, tantsu, kakaotseremooniaid, omakasvatatud puhast toitu, tooršokolaadi tootmist, puutööd, meisterdamist ja remonditöid.
See on olnud väga suur enesearengu keskkond ja kiirendi, kus on võimendunud meie kõige suuremad anded, oskused, aga ka hirmud jt varjuküljed. Seega on see olnud soodne koht enesetundmise- ja väljendamise õppimiseks, koosolemise ja -tegemise rõõmu kogemiseks, õppimaks vastupidavust ja saavutusrõõmu keerulistes situatsioonides. Oleme kogenud julgust katsetada uusi asju, võimekust olla inspireeritud ja ise inspireerida, kogeda kogukondlikku eluviisi tervendavat mõju.

Oleme tänulikud maheaia ja põllumaade, liigirikka looduse eest. Oleme tänulikud ausa ja avatud suhtlemise ja sotsiokraatial põhineva otsustamise ja juhtimise süsteemi eest, mis on viinud suurema usalduse ja läbipaistvuseni.

Eriti tänulikud oleme kõikidele inimestele, kes on siin elanud või muul moel meiega kokku puutunud. Korraldame lähemate kuude jooksul ka tänupeo, kuhu on oodatud kõik meie endised elanikud, vabatahtlikud ja toetajad. Sellest kuuled lähemalt, kui aeg on sealmaal.

Selve, Jaanika, Ave, Paavo