Tule aednikuks!

By 9. jaan. 2021Uudised

Ootame tänavu kevadel endi hulka uut kogukonnaliiget, kes soovib saada meie aednikuks. Pakume aednikule 7 kuuks (poolest märtsist poole oktoobrini) Mõisamaal tasuta elamist ja toitu. Lisaks on aednikul võimalik teenida sissetulekut ülejääva saagi müügist.

Kui Sind inspireerib permakultuur, holistiline maakorraldus või biointensiivne kasvatamine ja tahaksid kasvatada toitu väikesele kogukonnale, loe palun edasi. Otsime aednikuks inimest, kel on soov elada püsivalt ökokogukonnas ning kes ei karda vastutada aia eest ning seda arendada nii tänavusel hooajal kui sobivuse korral ka tulevikus. Aianduse kogemused on kindlasti kasulikud, aga oleme valmis pakkuma võimalust kasvada koos aia ja meie kogukonnaga inimesele, kellel on tugev motivatsioon õppida ja areneda. 

Meie praeguses 0,1 ha suuruses aias kasvavad püsivatel kõrgpeenardel peamiselt köögiviljad, maitse- ja ravimtaimed kogukonnaliikmete ja külaliste tarbeks. Oleme oma saadusi ka müünud ja see on tegevus, mida saaks hõlpsasti edasi arendada. Meil on 3 kasvuhoonet (180, 60 ja 25 m2) ning puuviljaaed ligi 100 õunapuuga. Kasvatame oma aias esmalt mulda ja siis toitu. Kasvatame ja säilitame ka seemneid ning meil on olemas põhilised vajalikud tööriistad.  Tulevikus on võimalik meie aeda, puuviljaaeda ja ka mahepõlde (27 ha) erinevatel viisidel edasi arendada. Aednikul on võimalus kasutada aia hooldamisel ka kogukonnaliikmete ja vabatahtlike abi.  

Meie aednikuks sobib inimene, kes soovib tulevikus meie aias arendada kogukondlikku ettevõtlust. 

Kui see kutse Sind kõnetab, siis palun võta võimalikult peatselt ja mitte hiljem kui 15. veebruaril ühendust. Selleks täida see ankeet: