Aed ja elu kogukonnas


Kui sa soovid kogeda kogukonnaelu kõiki tahke, armastad möllata aias ja hoolitseda taimede eest, oled tuttav või tahad tutvuda permakultuuri põhimõtetega, tahad süüa maitsvat mahedat ja enda kasvatatud toitu, siis just sind me enda juurde ootame!

7–8 kuud alates veebruarist\märtsist


Pakume sulle 7–8 kuuks (alates veebruarist-märtsist) tasuta elamise võimalust Mõisamaa Ökokeskuse kogukonnas (majutus ja toit). Oodatud tööpanus aias on 25 tundi nädalas. Kui oled ettevõtlik, siis on sul võimalus planeerida aiapidamist selliselt, et tekitada endale aiast ka sissetulek. Kõik võimalused on sulle avatud, sina vaid unista ja teosta.

Tee tööd rõõmuga


Kõige olulisem, isegi olulisem kui varasem aiatöö kogemus, on huvi looduspärase aiapidamise vastu, pealehakkamine, püsivus ja julgus eksperimenteerida. Meie jaoks on oluline, et sulle valmistaks rõõmu see, millesse sa panustad, mitte see, kui hästi sa juba oled seda varem teinud.

Koostöö


Kõikides töödes on kogukonna liikmed (ja vabatahtlikud) valmis sind aitama nii nõu kui jõuga. Mõni kogukonna liige on meil eriti agar aias ja teine külastab aeda vaid aeg-ajalt, aga kindlasti on võimalik kõigiga teha koostööd ja rakendada nende erinevaid oskusi vajalikes töödes. Ole julge aialiider või arenda oma liidriomadusi turvalises ja toetavas keskkonnas.

Aiamaa


Aiamaa pind on praeguse seisuga umbes 0,8 ha, kus kasvavad peamiselt köögiviljad, maitsetaimed, ja ravimtaimed kogukonnaliikmete ja külaliste tarbeks. Meil on 3 kasvuhoonet (180, 60 ja 25 m2), marjapõõsad ning puuviljaaed enam kui 100 õunapuu ja teiste viljapuudega. Meil on ka 27 ha mahedalt peetavat põllumaad, mida hetkel rendime välja, kuid hakkaja põlluharija kogukonda lisandumise puhul saame selle uuesti ise kasutusele võtta.

Kogukondlik eluviis


Kogukonna liikmena osaled sa ka kõikides kogukonna ühistegevustes- majapidamiskoosolekutel, südameringis (südamest jagamise praktika), sündmuste ühises planeerimises ja läbiviimises jms. Meie jaoks on oluline, et sinust saaks kogukonna täisväärtuslik liige Mõisamaal elamise ajal.

Kontakt


Kui tahad pakkumisest rohkem kuulda ja küsida küsimusi,
siis võta meiega ühendust esimesel võimalusel ning lepime kokku online-kohtumise aja!

info@vaikejalajalg.ee