Otsime aednikku

By 20. jaan. 2020Uudised

Ootame aianduse kogemusega ja kogukonnaelust huvitunud aednikku Mõisamaale, kogukonda Väike Jalajälg.

Meil on permakultuuri ja looduspärase aiapidamise põhimõtetest lähtuv mahe aed (0,1 ha), kus kasvatame köögivilju, maitse- ja ravimtaimi. Lisaks on meil suur viljapuu aed ja 3 kasvuhoonet (ca 240 m2), mida kasutame nii taimede ettekasvatamiseks, aedviljade kui seemnete kasvatamiseks. Põhiliselt on meie kasvatuspind kõrgpeenardel ja kasutame palju multšimist ning kompostimist. Meie esimene põhimõtte on olnud kasvatada mulda ning alles seejärel toitu.  

Ootame endi hulka inimest, kes on valmis võtma vastutust kogukonnale ja meie külalistele hooajaliste köögiviljade kasvatamise eest. Omalt poolt pakume abi aia ja tööde planeerimisel, vajaminevate seemnetega ning taimede ettekasvatamisel. Pakume aednikule võimalust kasutada grupi noorte vabatahtlike abi kuu aja jooksul nii maikuus kui juulis ja augustis. Lisaks üksikute vabatahtlike ja kogukonna liikmete abi kogu hooaja vältel.  

Soovime kogukonna kööki ja salvedesse soetada aiast õiglase hinnaga toodangut kuid meie aia praeguses mahus on hõlpsasti võimalik kasvatada toitu ka kogukonnast välja müümiseks.

Pakume omalt poolt elupinda, kindlust osa saagi müümisel kogukonnale ja üritustele ning põnevat kogemust väikeses kogukonnas elamisel. Ootame, et pea-aednik on valmis olema pühendunud meie aiale hiljemalt 1. aprillist kuni 1. oktoobrini 2020 vähemalt 25 h nädalas. 

See on hea võimalus inimesele, kellel on huvi ja teatud kogemus toidu kasvatamisel, aga sooviks veel rohkem õppida looduspärase aiapidamise kohta ning keda inspireerib mõte elada maal, kogukondlikus vaimus.

Huvi korral palun võta ühendust hiljemalt 24. veebruariks liina.jarviste@gmail.com ja kirjelda oma kogemust ja huvi meie kogukonna aednikuks saamise vastu.