Märtsis stardib Mõisamaal suhteseminaride sari

By 22. jaan. 2020Uudised

15. märtsil algab Mõisamaa ökokeskuses kolmeosaline suhteseminaride sari, mille läbiviijateks on kogukonna liikmed Ave Tuisk ja Paavo Eensalu.
Suhtlemine on elus toimimise üks põhialuseid ja millegi pärast on suhtlemine ja suhted tihti inimeste jaoks keerulised. Isegi parim suhtleja ei saa eitada, et lähisuhted, kus ollakse üksteisega täiesti avatud, muutuvad varem või hiljem keerukaks.

Ilmselt oleme kõik kunagi kogenud seda, et me ei oska end piisavalt selgelt väljendada, ei kuule seda, mida teine inimene soovib meile öelda või ei tea isegi, mida tunneme ning mis oleks õige reageering neile tunnetele. See kõik tekitab suhete sasipuntra, mida on vahel väga keeruline lahti harutada ning
mille tulemusel võivad suhted katkeda.

Suhteseminaride juhtküsimuseks võiks olla: kuidas hoida suhteid harmoonilise ja austavana, samas oma autentsust kaotamata.

Seminaridel käsitleme uusimaid teooriaid, mis on teejuhiks enda sisse vaatamisel ning tutvustame ka praktikaid, mida on aastakümneid või mõningal juhul aastatuhandeid inimrühmade harmoonilise kommunikatsiooni huvides praktiseeritud.

Esimesel seminaril uurime, kuidas vabaneda draamast oma elus, teisel seminaril küsime küsimuse, kas armastus tõesti teeb haiget ning kolmandal seminaril vaagime võimalusi konfliktide lahendamiseks.
Jagame tähelepanekuid oma paarisuhetest ning kogukonnaelu kogemusest.

Varasematel suhteseminaridel osalenute muljeid:

Ma nautisin tõeliselt aktiivset, ülendavat ja mängulist õhkkonda, mis te gruppi tõite.”

“Minu jaoks oli väga oluline saada ühendus emotsioone puudutavate teooriatega, nagu roomajaaju reaktsioonid jms. Olen endiselt hämmingus, et sellest kunagi koolis ei räägita.”

“Teie tundides oli midagi igaühele – teooria, näited kogukondadest, mängud, grupitööd.”

“Paavo ja Ave on suurepärane paar sotsiaalteemade koolitajatena, pakkudes tuge ja taipamisi paarisuhte ning grupi- ja kogukonnadünaamika kohta.”

“Paavo ja Ave antud teadmiste kvaliteet oli muljetavaldav. Iga nende juhitud töötuba oli silmiavav ja inspireeriv. Eriti suur tänu teoreetiliste teadmiste ja praktilise osa integreerimise eest (mida viidi läbi ka lõbusal viisil).”

Vaata toimumiskuupäevi kalendrist