Kevadine pööripäev

By 10. märts 2019Üritused

Pööripäevad on aastaaegade sünnipäevad. Kevade sünnipäev, suve sünnipäev, sügise sünnipäev ja talve sünnipäev. Talve sünnipäevaga saab läbi ka aastaring.

Sünnipäevade tähistamine on väga oluline sündmus, sellega me  tähistame elu, sünnipäevalast, näitame üles austust elu ees.

Iga aastaaeg toob looduses kaasa oma rütmid, värvid, iseloomu, millega oleks hea ühte sammu käia, siis tunneme ennast rohkem kohal ja meie elu voolab ümbritsevaga loomulikumas rütmis.

Oluline on elus rohkem tähistada, unistada, mitte ainult planeerida ja tegutseda!

Pööripäevi tähistame Mõisamaal 24. märts, 21. juuni, 22. september ja 22. detsembril.

Kevade pööripäev

Kevadet tervitame higitelgi ehk Indiaani sauna tseremooniaga.

24. märtsil 2019 kell 12- 20 Mõisamaa ökokeskuses.

Higitelgi tseremooniat viib läbi Kristina Paškevicius
Tulemeister on Taavi Reiss

Kevad on ärkamise, tärkamise, idenemise, uute alguste aeg. Loodus ärkab talveunest. Veed hakkavad liikuma, uued tuuled, uued energiad!

Higitelk laiemalt on iseenda ja maailmaga rituaalse suhtlemise kohaks. Seda on läbi aastatuhandete tehtud toetamaks uusi algusi või lõpetada vana. Higitelki tehakse ka enese, lähedaste või maailma tervendamiseks. Suhtlemine higitelgis toimub läbi laulmise, palvetamise, iseenda kogemise. Higitelk on oma olemuselt väga sarnane meie koobassauna või maasaunaga, mis on suitsusauna eelkäija.

Küllusevahetus/ toetus kogukonnale on 35- 50€ sulas koha peal, vastavalt igaühe võimalustele.

Registreerumine ja täpsem info: Kristina Paškevicius,  5205255, tantsutempel@gmail.com

 

 

Eelnevaid kogemusi ei pea olema, kõigest räägime koha peal. Hea oleks enne telki natuke vähem ja kergemalt süüa, et keha oleks puhtam. Paar päeva enne telki oleks hea loobuda kohvist, mustast teest, tugevatest vürtsidest, lihast, piimatoodetest, valgest suhkrust, väga rafineeritud toidust. Juua ohtrasti vett, taimeteed. See dieet on soovituslik. Telgi päeval oleks hea paar tundi enne telki mitte enam süüa või siis pigem kergemalt.

Peale telki pakume sooja teed ja suppi. Võid võtta kaasa midagi värsket ühisele luale.

Võite endaga kaasa võtta oma väeesemeid, ehteid või olulisi asju, mida telgi ette altarile väestama panna.

Oled oodatud  kohale tulema juba varem- häälestuma, looduses jalutama. Alustame telgi ja koha ettevalmistustega kell 12 kõik koos.

Võib kohale tulla ka juba laupäeval ja jääda esmaspäevani, ööbimisega Mõisamaal. Magamine ühistubades oma magamiskotiga – 12 Eur/öö+ õhtusöök 6 Eur+ hommikusöök 6 Eur. Laupäeval toimuvad Mõisamaal ka talgud, kui soovid võid tulla osalema. Talgutel osalejatele prii söök ja roosad põsed:) Anna palun talgutel osalemise ja ööbimise osas teada registreerumisel.