Tänane maailm vajab kogukonnaloojaid, kes on ühenduses oma kehaga, loomingulised, holistliku maailmavaatega, koostöövõimelised ja lähtuvad südamest. Ökokülad ja kogukonnad vajavad ühendatud ja väljendusrikkaid inimesi, kes julgevad võtta vastu oma elutee ja olemuse ainuomase väljakutse.

Kogukonna loomise ja juhtimise koolitus

„Ärkame koos“ toimus Mõisamaa Ökokeskuses 2018 aastal.

Kellele on koolitus mõeldud ja mida oodata?

„Ärkame koos“ on 7-päevane intensiivkoolitus kogukonnaloojatele ja maailmamuutjatele. Võite oodata transformeerivat ja elumuutvat õppimiskogemust. Osalejaid tuleb kogukondadest, ökoküladest ja linnakogukondadest. Koolitusel tegeldakse meie sisemise aiaga, inimeseks olemise kehastunud permakultuuriga.
See on praktiline ja kogemuslik koolitus. Võtke kaasa oma kogukonna visioon, oma terviklik olemus, sisemised väljakutsed ja avatud maailmavaade. Toome teieni praktilised tööriistad, tõhusad praktikad ja ellusuhtumise, mis on eluterve ja õitseva kogukonna või ökoküla südames.

Tegevused

  • Õpime jutusauaringi, teadliku kommunikatsiooni praktikat kogukonnas või mis tahes grupis.
  • Õpime, kuidas kasutada kogukonna emotsionaalset tarkust ja arendada südamega kuulamise võimet.
  • Arendame oskusi ja võimeid suurema usalduse ja läbipaistvuse loomiseks suhetes.
  • Töötame varjuküljega, transformeerides sisemisi mustreid, mis hoiavad meid hirmus või kontrollivajaduses ning piiravad meie võimet toetada seda, mis soovib ilmneda.
  • Kogeme teadlikke loomingulisi eneseväljenduse viise, mis suurendavad meie sisemist vabadust, ärksameelsust, loomingulisust ja emotsionaalset intelligentsust.
  • Saame teadlikumaks mehelikkuse/naiselikkuse dünaamikatest, toetades paremat lõimumist nii sugude vahel kui igaühe sees.
  • Vaatleme konfliktide lahendamist ja õpime olema pingelistes olukordades maandatud, kehaga kontaktis ning tõetruud.
  • Õpime rituaale, grupipraktikaid ja ringe, et saaksite oma kogukonnas luua usalduse välja, mis austab loomulikku eluringi, tähistab meie inimlikkust ja imelist kollektiivset võimekust.

Ärkame koos, et elu muutuks rõõmsamaks, teadlikumaks ja sundimatumaks!

Läbiviijad

Koolitusprogrammi läbiviimisel kasutatakse koostööpõhist mudelit, mis kaasab ja arendab igaühe juhtimispotentsiaali.

Ronski Kosky (Kanada) koos läbiviijate meeskonnaga: Paavo Eensalu, Marek Koit, Riinu Lepa kogukonnast Väike Jalajälg, Elina Perttola (Soome) ja teised.

Ronski Kosky MA, B.Sc., B.Ed.

Ronski on kogenud läbiviija ja kogukondade toetaja, dünaamiline, intuitiivne, inspireeriv ja isiklik. Tema koolitusprogrammidel Havaist Soomeni on tuhanded inimesed õppinud kogukondade arendamist, kehastunud permakultuuri ja juhtimiskunsti. Ronski on kogukonna Väike Jalajälg liige ja püsielanik.

Oma kuulamisoskuse ja elava kohalolu poolest tuntud Ronski elujaatav lähenemine inspireerib, julgustab ja toetab inimesi nende tervenemise teel. Ta on õppinud vägivallatut suhtlemist, puudutuse kunsti ning on jooga- ja tantsuõpetaja, praktiseerib elamise tantrat ja toetab erinevate kogukondade arengut, kasvamist ja tervenemist.

 

Ja siin tagasivaade Pööripäeva tantsurännakule koos ilusate vaadetega Mõisamaale: