Alates 2015. aasta kevadest osaleme endise Euroopa Vabatahtliku Teenistuse (EVS – European Voluntary Service) nüüdsest Euroopa Solidaarsuskorpuse (ESC – European Solidarity Corps) programmis, mille raames Euroopa 18-30-aastased noored saavad osaleda vabatahtlikuna Väike Jalajälg kogukonna töös. 2015/2016 aastal oli 12 kuu jooksul meie vabatahtlikuks Giovanni Itaaliast, kes vastutas meie permakultuuri aia eest. 2018/2019 oli Gwendal Prantsusmaalt meie juures 6 kuud ning Carla Saksamaalt 8 kuud.

2019. aastal võõrustasime juba ESK programmi raames kahte lühiajaliste vabatahtlike laagrit. Meie juures veetsid kokku kuu aega 24 noort Eestist, Sloveeniast, Hispaaniast, Rootsist, Saksamaalt ja Soomest.

2019. aasta aprillis-mais võõrustasime noori Saksamaalt, Sloveeniast, Hispaaniast, Rootsist ja Eestist, kes töötasid ja jagasid oma elusid koos meiega. See oli väga kaunis ja inspireeriv kogemus, millel ei puudunud ka omad väljakutsed. Seda gruppi mäletame selle järgi, et nad tegutsesid usinalt vanade akende kasutuskõlblikuks muutmisega, aitasid renoveerida meie kogukonna terrassi ja söögituba ning võõrustada avalikke sündmusi. Allpool on ka link ühele pikemale meenutusele Ilonka Marselise blogis, kes on samal ajal kogukonda sattunud vabatahtlik ja reisiv ökokogukondade uurija. Siin teine kirjutis Nellylt.

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikeks ootame noori, kes on huvitatud kestlikust eluviisist ja kogukonnaelust. Pakume õppe- ja kogemusruumi permakultuuri, ökokogukondade, sotsiaalsete praktikate, alternatiivse hariduse, tantsu, jooga, kohaliku toidu ja taimetoidu valdkonnas. Eriti sobib meie ökoküla vabatahtlikule, kes on avatud meelega ning iseseisev. Peamised tööülesanded on seotud meie koolituskeskuse arendamisega (kursuste korraldamine, turundus, külaliste vastuvõtmine, koolituspindade renoveerimine), permakultuuri aia eest hoolitsemine ja kogukonna ettevõtete abistamine.

Mis oleks parem viis saada ajutiselt kogukonna liikmeks ja elada maal looduse rütmidega kooskõlas kui tulla kogukonda vabatahtlikuks? Tänu Euroopa Solidaarsuskorpuse (ESK) programmile saime pakkuda võimaluse 12 noorele 5-st erinevast Euroopa riigist tulla ja kogeda kuu aja jooksul meiega koos kogukonna elu, õppida jätkusuutliku eluviisi koha ja aidata arendada meie permakultuurist inspireeritud aeda ja koolituskeskust.

2020. aastal viisime läbi kaks lühiajaliste ESK vabatahtlike laagrit – üks juunis-juulis ja teine juulis-augustis.