Omanäoline koolituskeskus mahepõldude, permakultuuri aedade, mõisapargi, püstkoja, higitelgi, lõkkeplatsi, sauna, mahetoidu, suure ja väikese saali, ahjukütte ja ilusate inimestega. Meie koolituskeskus, mis on pigem nagu eluviisikeskus, kuna siin elavad inimesed, siis kõik sündmused, koolitused on puudutatud meie eluviisist.
Tule ja rendi terve koolituskeskus oma asutuse suvepäevadeks või ainult lõkkeplats sõpradega istumiseks või aed kõrgpeenarde koolituseks. Tule rendi suurem või väiksem saal konverentsiks, koosolekuks, aga miks mitte mõelda loovalt ja kutsuda oma kolleegid linnast välja ning konverents hoopis püstkojas lõkke ümber teha nagu vanad eestlased kunagi oma kärajaid tegid. Hea koht kontserdiks, sünnipäevadeks. Meil on ka vana võlvkelder, mida saab kasutada pimeruumi praktikateks. Võta palun ühendust ja loome koos just sulle sobiva sündmuse! Peame lugu ökoloogilisest maailmavaatest, headusest, ilust. Meie koolituskeskuse sündmused on alkoholivabad. Toit on lihtne, hooajaline ja taimne. Mida pikemaks ajaks koolituskeskust rentida, seda soodsam tuleb.

Koolituskeskuse ruumid

  • Koolimaja saal ehk väike saal 52 m2.
  • Mõisa saal ehk suur saal 87 m2 (ainult suvehooajal aprill–oktoober)

Saalid on ahjuküttega, mõisa saalis on lisaks õhksoojuspump. Saalides olemas padjad, vaibad maas istumiseks, aga ka toolid, lauad, pabertahvel, arvutiga ühendatav televiisor, aktiivkõlarid (SR Technology Live 220A, 220W x2 ja subwoofer SR Technology STW-250, 250W), helipult Soundcraft EFX8, mikrofonid, olemas ka väiksemad 2.1 helisüsteemid.

Saun ja pesemisvõimalused

Saun on meil elektrikerisega. Lavale mahub korraga kümmekond inimest. Suur duširuum, aga ka väliduši kasutamise võimalus. Eesruum on mõnus kümnesele seltskonnale. Kokkuleppel saunaemand või saunaisand saunarituaalide läbiviimiseks, vihtlemiseks.

Koolituskeskuse kõigis hoonetes on olemas WCd, aga võimalus on kasutada ka separeerivaid väli-kompostkäimlaid ehk uue tehnoloogiaga, lõhnavabasid ja väiksema jalajäljega DCsid.

Rituaaliplats

Suur indiaani püstkoda (tipi), mille keskel on lõkkekolle. Mahutab mõnusasti kolmkümmend inimest. Hea koht lõkke ümber istumiseks, koosolekute pidamiseks, tähistamiseks, rituaalideks. Saab ka ööbida.

Higitelk. Indiaani kultuuris „saun-kirik“. Nii nagu eestlased ei ole ise endale kunagi suuri kirikuid või templeid püstitanud, nii ka indiaanirahvas. Higitelk on mõnede pärimuste järgi indiaanirahvaste kõige vanem tseremoonia, mida kasutasid enamus hõime. Higitelk laiemalt on iseenda ja maailmaga rituaalse suhtlemise kohaks. Seda on läbi aastatuhandete tehtud toetamaks uusi algusi või lõpetamaks vana. Higitelki tehakse ka enese, lähedaste või maailma tervendamiseks. Suhtlemine higitelgis toimub läbi laulmise, palvetamise, iseenda kogemise. Higitelk on oma olemuselt väga sarnane meie koobassauna või maasaunaga, mis on suitsusauna eelkäija.
Saab kasutada higitelgi platsi nii tulemeistri kui tseremooniameistriga meie poolt. Kui sul on endal tseremoonia- ja tulemeister olemas, siis saab ka ainult platsi koos kõige higitelgi juurde kuuluvaga rentida.

Lõkkeplats, mille keskel saab teha suuremat või väiksemat lõket. Mahub istuma, aga ka lõkke ümber tantsima. Hea koht kas suurema või väiksema seltskonnaga vabas õhus aja veetmiseks, rituaalideks, pidudeks. Platsil saab kasutada helivõimendust.

Võlvkelder. Meil on avar ja hea ventilatsiooniga võlvkelder, mille saab täiesti pimedaks muuta ning mida saab kasutada pimeruumi praktikateks. Keldris on korraga tseremoonial osalenud kolmkümmend inimest, kus lisaks kaks suurt gongi raamidel. Keldris on imeline akustika ja väga eriline atmosfäär.

Toitlustamine

Toitlustust pakume läbi oma koostööpartnerite. Lihtsat, hooajalist, mahedat, imemaitsvat toitu. Saab tellida üksikuid toidukordasid, aga ka terve päeva toitlustamist kolme söögikorra ja kahe vahepala/teepausiga. Söömine toimub mõnusas, avaras söögitoas või õues mõisaterrassil.

Majutamine

Majutus lihtsas, hosteli tüüpi mitme inimesega toas. Olemas voodid ja madratsid. Padja, teki ja voodipesu saab vajadusel juurde rentida. Saab rentida privaattubasid täisvarustusega, kus kehtib toa hind üheks ööks.

Saab ööbida ka oma varustusega saali põrandal või telgis.

Hinnakiri

Lisainfo: koolituskeskus@vaikejalajalg.ee