Toimiv kogukond, edukas koolituskeskus

01.09.2018-31.10.2019 osalesime projektis “Toimiv kogukond, edukas koolituskeskus”, mille rahastajaks on Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK).

Projekti eesmärgiks oli edendada oma kogukonna majandustegevust ja -elujõulisust, pakkudes kogukondliku elu, enesearengu ja keskkonnasõbraliku eluviisiga seotud koolitusi ja sündmuste korraldust kogukonnas Väike Jalajälg senisest kasumlikumal ja professionaalsemal viisil suuremale arvule inimestele. Me töötasime välja tõhusa planeerimise ning turundusstrateegia, arendasime registreerimissüsteemi, kodulehte ja erinevaid turunduskanaleid. Väike Jalajälg kogukonna jälgijad saavad igakuiselt kaunilt kujundatud uudiskirja nii kogukonna kui koolituskeskuse tegevustest. Koduleht sai uue ja värske ilme, seal on üleval meie koolituskalender ja olulisemad uudised.

Küsisime tagasisidet nii kogukonnas elajatelt, jälgijatelt, koolitustel/ üritustel osalejatelt kui läbiviijatelt. Tulemustega saab lähemalt tutvuda siin. Tagasiside põhjal oleme planeerinud järgmist koolitushooaega ja tegevusplaani. Selle projekti perioodi jooksul tõusis kogukonna jälgijate hulk olulisel määral (nii listi kui Facebooki lehega liitujad). Suvel toimusid mitmed suuremad sündmused Mõisamaa Ökokeskuses – Looduspärase aiapidamise õpitubade sari, pööripäevade tähistamised, Elu 5 festival, rahvusvaheline EDE kursus. Saime soetada koolitusala korrashoidmiseks murutraktori ja ürituste läbiviimiseks suured kõlarid. Mõlemad olid aktiivses kasutuses kogu hooaja vältel.

Projekti käigus töötasime välja sotsiaalset jätkusuutlikkust käsitleva originaalkursuse „Väestav suhe: teekond konfliktist koosloomiseni“. Lisaks pilootkursusele toimusid sama kursuse baasil Tallinnas üheõhtuste seminaride sari ja novembris toimub taas kolmepäevane kursus Mõisamaa Ökokeskuses.

Projekti käigus ja suurte muutustega kohanemise perioodil mõistsime, et Mõisamaa Ökokeskus ei ole mitte ainult kodu ja koolituskeskus, vaid eluviisikeskus, mis ühendab jätkusuutliku elu armastajaid, kogenenumaid ja alles alustavaid praktiseerijaid. Lisaks koolitustele, õpitubadele ja üritustele pakume võimalust ruume ja alasid rentida enda sündmuste loomiseks või võimalust tulla kohapeale jätkusuutlikku elu elamist proovima lühemaks või pikemaks perioodiks.

Täname Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuse eest projektile!