Väestav suhe: teekond konfliktist koosloomisse

By 9. veebr. 2019Koolitused

Miks minuga alati nii juhtub? Milliseid suhteid ma soovin? Mis hoiab inimesi koos? Kus on minu ja teiste piirid ja kas ma austan neid? Need on mõned küsimused, mida tihti küsitakse.

Luues kontakti kõigepealt iseenda ja oma vajadustega, saab inimesele selgeks, missuguseid suhteid ta vajab. Meie usume, et vastastikku austavad, väestavad, koostööpõhised suhted teise inimese või terve grupiga on võimalikud ja ühtlasi ainsad, mis hästi toimivad. Selles suunas liikumine on võimalus astuda välja võimuvõitlusest, luua rahu iseendas ning aidata seeläbi kaasa rahukultuuri loomisele kogu maailmas.

Suhtekursuse Väestav suhe eesmärgiks on pakkuda võimalust luua autentsed suhted iseenda ja teistega. Uurime küpse ja väestava suhte loomist, valgustame läbi inimsuhetes ette tulevaid kahjustavaid mustreid, tunnete tagamaid ning pakume tööriistu vastastikku väestava suhte loomiseks. Õpime küpsel moel seadma oma piire ning väljendama vajadusi. Kombineerime teadlike kogukondade aastakümnete pikkusest kogemusest välja kasvanud praktikaid erinevate teadus- ning enesearenguteooriatega. Teeme praktilisi harjutusi, tantsime ning loome ruumi turvaliseks eneseväljenduseks.

Kursusel omandatud teadmisi ja oskusi saab kasutada kõikjal – nii suhetes partneri, sõprade, töökaaslaste kui lastega.

Kellele?

Suhtekursusele Väestav suhe on oodatud kõik, kes soovivad asuda uurima küsimusi, kuidas parandada oma suhete kvaliteeti, kuidas väljuda korduvatest suhtemustritest, kuidas liikuda võimuvõitlusel põhinevast reaalsusest koostööpõhisesse. Loome sidet oma autentse olemusega, mis võimaldab võrsuda sügavamatel ning armastavamatel suhetel. Kursustele võib tulla nii üksi kui kaaslasega.

Koolitajatest

Ave Tuisk ja Paavo Eensalu on paar, kes on otsustanud uurida paarisuhte ning grupidünaamika sügavusi ise teadlikult katsetades. Pärast rohkem, kui kümne aasta pikkust enesearengu teekonda tegid nad valiku kolida kogukonda Väike Jalajälg Mõisamaal. See võimaldas lisaks paarisuhtele praktiseerida omandatud teadmisi suuremas grupis ning hakata selgemini nägema, millised käitumismustrid on toetavad ning millised on suhteid lõhkuvad ja vajaksid muutmist.

Pärast nelja aastat huvitavat ja arendavat elu kogukonnas ja mitmeid koolitusi maailma tipptegijate käe all, on Avel ja Paavol valminud koolitusprogramm teooriatest ja praktikatest, mis toetavad parimal moel paarisuhte ning grupi toimimist. Viimased kolm aastat on Ave ja Paavo õpetanud neid teemasid Gaia Akadeemias.

Paavo Eensalu: „Olen kogu oma teadliku elu otsinud vastuseid küsimusele, kuidas on võimalik elada harmoonias iseenda, teiste inimeste ja loodusega. See otsing on mind viinud väga huvitavatele radadele ja nüüdseks olen välja jõudnud kogukonda Väike Jalajälg (alates 2014) Mõisamaal, kus minu uudishimu köidab eeskätt jätkusuutlike inimsuhete ja grupiprotsesside uurimine ja kujundamine ehk kuidas luua ühes ühiskonna katselaboris tõeliselt koostööpõhist kultuuri, mida saaks ka laiemalt kasutusele võtta. Me pole selles üksi – usun, et maailmas üha rohkem hoogu koguv kogukondade liikumine on inimkonna üks võimalik toimiv tee tulevikku.

Arvan, et meie lastel on võimalus nautida elamisväärset elu ainult siis, kui teeme inimkonnana läbi kvalitatiivse hüppe koostööpõhiste ja väestavate suhete suunas, mis on juba õnneks toimumas, mille õnnestumine aga oleneb igaühest meist.

Usun, et pessimism ei tasu ära, sest igal probleemil on alati mitu lahendust, milleni jõudmine vajab aga grupitarkuse usaldamist ning koostööoskusi. Näen probleeme võimalustena sisemiseks kasvamiseks. Usun, et iseendast alustades saame positiivselt mõjutada ka maailma, sest oleme inimestena eeskätt (koos)loojad, osa loodusest, mitte pelgalt ressursside tarbijad.

Mind on vorminud õpingud-uuringud järgmistes valdkondades: vägivallatu suhtlemine, biosensoorne psühholoogia, permakultuur (PDC sertifikaat), Zegg foorum (läbiviija), tantra (tantric life coach), sotsiokraatia, draakoniunistamine, ökoehitus, kaasav juhtimine, sinimajandus, jooga ja meditatsioon.“

Ave Tuisk: „Olen ajalooõpetaja haridusega ja töötasin kümme aastat koolis. Juba sellest perioodist on pärit minu huvi inimsuhete dünaamika vastu. Alates 2006. aastast tegelen teadliku enesearenguga ning minu elu on olnud pidevas muutumises. Olen läbinud enesearengu ning suhete kursusi Andrew Barnesi, Karta Singhi, Peruquois, Nadeshwari Joythimayananda, Eugene Hedlundi, Magalie Bonneau-Marcili ja Robert Silberi juhendamisel. Aastal 2014 lõpetasin aastase Tantric life coachi koolituse Shanti Limnelli käe all. 2012. aastal tutvusin Eesti ökokogukondade liikumise tegevusega ning 2014. aastal kolisin kogukonda Väike jalajälg. Kuna harmoonilised ja läbipaistvad inimsuhted on kogukonnaelu üks alustalasid, on mul olnud võimalus ja vajadus oma huviala süvitsi uurida. Lisaks suhetele on minu südameasjaks kogukonnas tähistamise töögrupi juhtimine. Oleme kogenud, et üks tähtsamaid asju elus on tasakaal: nii nagu inimene peab hingama sisse ja välja, peab olema ka töö tasakaalus puhkuse ja tähistamisega. Kaks viimast aastat olen lisaks olnud täiskohaga ema.“

Aeg

Väestav suhe 15.-17. november 2019

Osaluspanus

20. oktoobrini (k.a) 140€, hiljem 180€

Kursuse tagastamatu registreerimistasu on hinnast 30€, mis tagab teile koha.
Registreerimistasu ja osalustasu tagastatakse kursuse ärajäämise korral.

Registreerumine

https://tinyurl.com/yapo3n39

Lisainfo ja kontakt

Ave Tuisk: avetuisk@msn.com

Kursus toimub Mõisamaa Ökokeskuses, Mõisamaal, Märjamaa vallas, Raplamaal