Draakoniunistamine

By 6. juuni 2017Koolitused

Paljud organisatsioonid, nii vabaühendused, ettevõtted kui avaliku sektori organisatsioonid on hädas püsimajäämisega. Küll pole eelarve piisav, kadunud on laiem eesmärk, töötajad on läbipõlenud ja kurnatud või puudub kogukonnapoolne toetus. Teisalt on meie planeet inimtegevuse tagajärjel ökoloogilise katastroofi serval, maailma majandus ja demokraatlikud ühiskonnad tõsiste muutuste ja ebastabiilsuse küüsis. Samas on meil inimeste ja organisatsioonidena tohutu potentsiaal luua ja leida lahendusi neile tõsistele väljakutsetele. Kuidas aga ehitada ühendavat silda globaalsete probleemide ja loominguliste lahenduste vahel? Selge on see, et meil tuleb leida oma loominguline vägi ja ühine tarkus koos toimides. Ent kuidas see võiks toimuda? Kuidas luua organisatsioone, kus loominguline potentsiaal on tõstetud maksimumini? Kuidas luua oma projektidega olulisi muutusi?

Draakoniunistamine (Dragon Dreaming) on äraproovitud meetod edukate ja transformeerivate projektide juhtimiseks. Draakoniunistamine saab anda uut energiat töötamaks nende kogukondade heaks, millega me seotud oleme. Selle meetodi abil saame luua ühenduse oma sügavama, loodusega ühenduses oleva olemusega ning võime avastada kuidas loovalt luua lahendusi meie aja sügavametele kriisidele.

Draakoniunistamine on konsensuslik, kaasav, strateegilise planeerimise vahend projektidele, organisatsioonidele või ettevõtetele, läbi ökoloogiliselt jätkusuutliku kogukonnapõhise majandusarengu.

Draakoniunistamise meetodi looja on John Croft, rahvusvaheline koolitaja ja konsultant ning Lääne-Austraalia Gaia fondi (Gaia Foundation) kaasasutaja. Ta on olnud ülikooli lektor, valitsuse nõunik regionaalarengu ja keskkonnaalase kestlikkuse alal. Draakoniunistamine on viimase 20 aasta vältel kursuste kaudu levinud enam kui 7700-sse projekti 47 riigis üle kogu maailma. Ta on ka Võimaluste instituudi (Possibilities Institute) kaasasutaja.

Rohkem infot

Laadi PDF alla

[cml_media_alt id='2039']Kysk_logo_small[/cml_media_alt]