
november 2019
Väestav suhe: teekond konfliktist koosloomisse
Milliseid suhteid ma soovin? Mis hoiab inimesi koos? Miks minuga alati nii juhtub? Kus on minu ja teiste piirid ja kas ma austan neid? Need on mõned küsimused, mida tihti küsitakse.
Luues kontakti kõigepealt iseenda ja oma vajadustega, saab inimesele selgeks, missuguseid suhteid ta vajab. Meie usume, et vastastikku austavad, väestavad, koostööpõhised suhted teise inimese või terve grupiga on võimalikud ja ühtlasi ainsad, mis hästi toimivad.
Vaata edasi »detsember 2019
Talvise pööripäeva tähistamine
Pööripäevad on aastaaegade sünnipäevad. Kevade sünnipäev, suve sünnipäev, sügise
sünnipäev ja talve sünnipäev. Talve sünnipäevaga saab läbi ka aastaring.
Sünnipäevade tähistamine on väga oluline sündmus, sellega me tähistame elu,
sünnipäevalast, näitame üles austust elu ees.
veebruar 2020
Looduspärane aiapidamine – aknalaua aiandus
Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast esimene. Miks idandada ja võrseid kasvatada? Kohalik, hooajaline, tervislik. Ülevaade idandamisest, ülevaade võrsete kasvatamisest, külvamine, võrsete/idude maitsmine Kas su keha tunneb väsimust või käivad neelud värske…
Vaata edasi »märts 2020
Kevadine pööripäev – higitelk
Kevad on ärkamise, tärkamise, idenemise, uute alguste aeg. Loodus ärkab talveunest. Veed hakkavad liikuma, uued tuuled, uued energiad! Hea aeg teha oma hinges ja kehas suurpuhastust, unistada, plaani pidada, tähistada elu!
Vaata edasi »mai 2020
Looduspärane aiapidamine – metsikud söögitaimed
Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast kolmas. Loodusest saab korjata toitu, mis meid ja meie tervist toetab. Jalutame looduses ringi, põllul, aias, metsas, veekogu ääres ja vaatame, mida umbrohtudest ja metsikult kasvavatest taimedest…
Vaata edasi »juuni 2020
Looduspärane aiapidamine – kasvuhoone
Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast neljas. Kasvuhoone ABC Kas sooviksid oma kütteta kasvuhoonest saada saaki enamikul aastast? Milliseid taimi kasvatada erinevatel kuudel? Miks on oluline kasvatada mulda? Kuidas kavandada kasvuhoonet? Kuidas…
Vaata edasi »Looduspärane aiapidamine – kompost ja mulla tervis
Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast viies. Kompost, leotised ja mulla tervis. Kuidas kasvatada mulda, tõrjuda kahjureid ja saada saaki. Mida teha, et kevadel külvatud taimed kenasti kasvaksid ning saaki annaksid? Öeldakse,…
Vaata edasi »Pööripäeva rituaal: puhastustuli
Selle aasta suvisele pööripäevale ootame taaskord armsaid sõpru-tuttavaid ja ka uusi huvilisi. Suvine pööripäev on müstiline aeg. Tuli elemendina või stiihiana on siis kõige võimsam. Tuld saab vaadata kui suurt…
Vaata edasi »september 2020
Looduspärane aiapidamine – kõrgpeenrad ja sügisene saak
Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast kuues. Kõrgpeenrad ja sügisene saak Mida ja kuidas kasvatada, et saaksime oma koduaiast värsket toidukraami ka veel hilissügisel ning isegi talvel ja kohe varakevadel lume sulades?…
Vaata edasi »oktoober 2020
Looduspärane aiapidamine – seemnesäilitaja koolitus
Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast viimane. Seemnete säilitamine Miks peaksid igal kevadel poest uusi seemneid ostma? Ise seemneid kasvatada ja säilitada ei ole üldse keeruline, vaid hoopis põnev ja jätkusuutlik. Eriti…
Vaata edasi »