Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Loomasõbra laager

E juuli 15 @ 11:00 - R juuli 19 @ 15:00

Loomasõbra laagrisse on oodatud kõik 8. – 14. aastased lapsed, kellele meeldivad suured ja väikesed lemmikloomad. Laager toimub Kuusemäe talus ja Mõisamaal ökokeskuses “Väike Jalajälg”.
Igal päeval saab tutvuda erineva koduloomaga, erinevate loomade tõugudega, nende käitumisega ja nende eest hoolitsemisega.
Esimesed kaks päeva veedame Kuusemäe talus, kus saame hoolitseda ponide, hobuste, kitsede ja kitsetallede eest. Talus on veel ka kassid, koerad ja muudki lemmikud. Iga laps, kes soovib, saab kahe päeva jooksul hoolitseda ühe poni eest – teda jalutada, harjata ja toita. Kindlasti saab ka ratsutada. 17. juuli hommikul sõidame Mõismaale. Seal saame tutvuda väiksemate koduloomadega. Saame teada, kuidas õpetada koera ja kassi. Valmistame lemmikloomadele mänguasju. 18. juulil külastame hobusetalli Juurimaal ning linnu- ja küülikufarmi Vigalas. 19. juuli lõunal lõpetame laagri Mõismaal.Kogu laagri jooksul saame tuttavaks selliste loomade ja lindudega nagu kassid, koerad, küülikud, lambad, kitsed, hobused, ponid, kanad, pardid ja haned. Toidame, harjame ja treenime loomi, teeme kitsedele ja lammastele toiduvihtasid, saame teada, kuidas saduldada hobust, soovijatel on võimalik ratsutada poniga. Plaanis on ka loomingulisi tegevusi nagu loomade joonistamine ja voolimine ning sportlikke tegevusi nagu ujumine ja pallimängud. Õhtuti mängime lauamänge või seltskonnamänge. Sööme sooja toitu kolm korda päevas, lisaks saab õhtupoolikul veel soovi korral kerge eine. Kindlasti teeme ka lõket ja ühe toreda peoõhtu. Ööbime Kuusemäel telkides või heintega varjualuses, Mõismaal mõisapargis telkides või koolimaja saalis.

Saabumine Kuusemäe tallu 15. juuli hommikul kell 11.00 oma transpordiga (kokkuleppel saab neile, kes seda vajavad, ühise transpordi korraldada Tallinnast). Saabumise päeval saavad vanemad koos lastega teha tutvumisringkäigu talus. Lahkumine Mõismaa ökokeskusest 19. juulil. Vanematel palume lastele järgi tulla. Kell 14.00 teeme ühise lõpuringi, kell 15.00 on lahkumine. (Kokkuleppel saame soovijatele korraldada transpordi Tallinnasse.)

Ootame sind registreeruma laagrisse, selleks saada email aadressil kajake100@gmail.com.
Laagri hind on 350 eurot. Enne 5. juulit registreerujad saavad osaleda soodsama hinnaga – 300 eurot.

Rohkem infot Kuusemäe kitsetalukohta leiate siit
Rohkem infot Mõisamaa ökokeskuse kohta leiate siit

Detailid

Algus:
E juuli 15 @ 11:00
Lõpp:
R juuli 19 @ 15:00

Toimumiskoht

Mõisamaa Ökokeskus
- Mõisamaa küla, Märjamaa vald, Raplamaa 78237 Eesti + Google Map

Korraldajad

Kaja Karu-Espenberg
Helena Karu