Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Looduspärane aiapidamine – aknalaua aiandus

8. veebr. 2020

Looduspärase aiapidamise seitsmest õpitoast esimene.

Aknalaua aiandus – värske roheline koduselt aknalaualt

  • Miks idandada ja võrseid kasvatada? Kohalik, hooajaline, tervislik.
  • Ülevaade idandamisest,
  • ülevaade võrsete kasvatamisest,
  • külvamine,
  • võrsete/idude maitsmine

Kas su keha tunneb väsimust või käivad neelud värske rohelise järgi, kuigi väljas on alles hanged? Kas soovid enda ja oma pere toidulauda muuta tervislikumaks? Kas tahaksid endale toitu kasvatada, kuigi sul pole aeda või aastaaeg on täiesti vale? Tahad süüa idusid, vürtsitada oma toitu roheliste ürtidega, teha rohelisi smuutisid või teha toitainetest pungil salateid?

Me pakume võimalust õppida lihtsa vaevaga kasvatama endale supertoiduks võrseid, minisalateid ja idusid. Seda on võimalik teha iga kodu aknalaual. Võrsed ja idud on mikrotoitainetest, lõhnadest ja maitsetest pungil väikesed taimed, mille kasutamisel on väga palju võimalusi. Räägime ja proovime järgi, kuidas kodustes tingimustes on kõige lithsam idanda erinevaid idusid – mungoast ja lutsernist, rukola ja tatrani. Külvame ja maitseme ka erinevaid võrseid – rediseid, nisu, herneid, brokkolit, kapsalisi jne.

Kursuselt lahkudes saad kaasa karbikesed enda külvatud võrsetega ja kaasa ka stardikomplekti idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks sobilikke seemneid.

Registreerumine ja maksmisinfo tuleb peagi.

Kontakt: liina.jarviste@gmail.com , 5528242

Detailid

Kuupäev:
8. veebr. 2020

Toimumiskoht

Mõisamaa Ökokeskus
- Mõisamaa küla, Märjamaa vald, Raplamaa 78237 Eesti

Korraldajad

Merili Simmer
Liina Järviste