Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Kevadine pööripäev – higitelk

21. märts 2020 @ 12:00 - 20:00

Pööripäevad on aastaaegade sünnipäevad. Kevade sünnipäev, suve sünnipäev, sügise sünnipäev ja talve sünnipäev. Sünnipäevade tähistamine on väga oluline sündmus, sellega me tähistame elu, sünnipäevalast, näitame üles austust elu ees. Iga aastaaeg toob looduses kaasa oma rütmid, värvid, iseloomu, millega oleks hea ühte sammu käia, siis tunneme ennast rohkem kohal ja meie elu voolab ümbritsevaga loomulikumas rütmis. Oluline on elus tähistada, unistada, planeerida ja tegutseda võrdses koguses.

Pööripäevi tähistame Mõisamaal 21. märts, 20. juuni, 19. september ja 19. detsembril.

Kevad on ärkamise, tärkamise, idenemise, uute alguste aeg. Loodus ärkab talveunest. Veed hakkavad liikuma, uued tuuled, uued energiad! Hea aeg teha oma hinges ja kehas suurpuhastust, unistada, plaani pidada, tähistada elu!

Kevadisel pööripäeval teeme higitelki. Tseremooniat viib läbi Kristina Paškevicius / www.elutants.ee Tulemeister on Jaan Reigo.

Higitelk on iseenda ja maailmaga rituaalse suhtlemise kohaks. Seda on läbi aastatuhandete tehtud toetamaks uusi algusi või lõpetada vana. Higitelki tehakse ka enese, lähedaste või maailma tervendamiseks. Suhtlemine higitelgis toimub läbi helide, laulmise, palvetamise, iseenda kogemise. Higitelk on oma olemuselt väga sarnane meie koobassauna või maasaunaga, mis on suitsusauna eelkäija.
Eelnevaid kogemusi ei ole vaja, tule, kui tunned kutset, kõigest räägime koha peal!

Peale telki pakume sooja suppi ja teed.

Küllusevahetus 50€ või vastavalt igaühe võimalustele.
Registreerumine ja info: Kristina Paškevicius- elutantsija@gmail.com / 5205255

Detailid

Kuupäev:
21. märts 2020
Aeg:
12:00 - 20:00

Toimumiskoht

Mõisamaa Ökokeskus
- Mõisamaa küla, Märjamaa vald, Raplamaa 78237 Eesti + Google Map

Korraldaja

Kristina Paškevicius